Musiki Muallim Mektebinin Kuruluşunun 97. Yılı Muhteşem Bir Konserle Kutlandı

Musiki Muallim Mektebinin kuruluşunun 97. yılı sebebiyle Üniversitemiz ile Mamak Belediyesi işbirliğinde düzenlenen konser sanatseverlerle buluştu.

Üniversitemiz öğretim elemanları tarafından düzenlenen konser Musiki Muallim Mektebi’nde Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Serda Türkel Oter, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, öğretim elemanlarımız ve çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program “Kuruluşunun 97. Yılında Musiki Muallim Mektebini Yeniden Düşünmek, Anlamak ve Değerlendirmek” başlıklı protokol konuşması ile devam etti. Konuşmayı Gazi Üniversitesi Türk Müzik Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ali Uçan adına Dr. Öğr. Üyesi İlker Deniz Başuğur yaptı.

Protokol konuşmasının ardından Klasik Batı Müziği Clapiello Trio Konseri Tolga Yüksel (klarnet), Pınar Turan (viyolonsel) ve Aslı Ceren Yıldırım’ın (piyano) icrası ile devam etti.

Clapiello Trio Konserinin ardından Prof. Dr. Serda Türkel Oter (hânende), Doç. Dr. Kibele Kıvılcım Çiftçi (kanun), Doç. Dr. Emrah Hatipoğlu (ney) Ve Dr. Öğr. Üyesi Tolga Oter’in (ud) verdiği Klasik Türk Müziği Nihâvend Takım Konserine Yüksek Lisans Öğrencilerimiz Fatma Nur Çalık ve Eren Tatlı eşlik etti.

Öğr. Gör Salih Gündoğdu (vokal-bağlama), Öğr. Gör. Eren Can Yıldız (çello-bağlama), Öğr. Gör. Birsen Oğuz Erdinç (vokal), Öğr. Gör. Sedat Akdağ (oğur sazı), Buğra Kutbay’ın (kaval) gerçekleştirdiği Türk Halk Müziği Anadolu’dan Esintiler Konserine Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvar Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Cenk Güray katılım sağladı.

Anadolu’dan Esintiler Konseri’nin ardından Popüler Müzik Bölümü İcra Grubu Balkan Şarkıları Konserini gerçekleştirdi. Konserde Üniversitemiz İcra Sanatları Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Elif Nun Gökçe ve değerli öğrencileri Kübra Yiğit, Melisa Danışan, Gizem Tıkız, Ayça Türe, Duygu Ediş, Mert Can Atasoy, Haktan Eser Kul, Soner Han ve Oğulcan Gezgin birbirinden seçkin eserleri seslendirdi.

Dinleyenlerden büyük beğeni ve alkış toplayan müzik şöleninin ardından Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı tarafından Uçan’a çiçek taktimi yapıldı. Çiçeği programa katılım sağlayamayan Prof. Dr. Ali Uçan’ı temsilen Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serda Türkel Oter kabul etti. Çiçek taktiminim ardından gerçekleşen kokteyl ile keyifli program son buldu.

Fotoğraf Galerisi