Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Müzik ve Güzel Sanatlar Enstitüsü Müzik Bilimleri Doktora Programı Adayları İçin Bilgi Notu

Sevgili Adaylarımız,

Başvuru sürecini herhangi bir maddî hata gerçekleştirmeden tamamlayan adaylar, mülakat (çevrimiçi görüşme) saatlerine aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilir. Mülakat aşaması için aşağıda yer alan Google Meets bağlantısına adayların kendilerine iletilen görüşme saatinden 10 dakika önce bağlanması önemle rica olunur. Bütün adayların eşzamanlı katılım göstereceği alan bilgisi sınavı 18 Eylül Cuma günü saat 09.00’da esinav.mgu.edu.tr adresi üzerinden gerçekleşecektir. Başarılar dileriz.

Çevrimiçi Görüşme Bağlantı Adresi: https://meet.google.com/smt-hmgf-stb

TEKNİK KONULAR:

1. Üniversite web sayfasından da ilan edildiği üzere, salgın koşullarından dolayı sınav e-sınav sistemi üzerinden (https://esinav.mgu.edu.tr) online olarak uzaktan yapılacaktır.

2. Sınav öncesinde mail adreslerinize şifreniz gönderilecektir.

3. Sınav öncesinde “https://safeexambrowser.org/download_en.html” adresine giderek işletim sisteminize uygun “Safe Exam Browser” uygulamasını bilgisayarınıza indirip kurmanız gerekmektedir.

4. Bu sınavın sağlıklı şekilde yürütülebilmesi için özellikle kablolu bir ağ bağlantısı üzerinden, kullanmaya alışık olduğunuz bilgisayarla katılmanızı öneriyoruz.

5. Yazılı sınav sonrası yapılacak mülakat için her birinize belirlediğimiz bir randevu saati verilecek ve o saatte yine linki önceden mail adresinize gönderilecek Google Meet sistemine katılmanız istenecektir.

B- SINAV İÇERİĞİ

1. Adayın genel müzik kültürünü, meslekî bilgi seviyesini ve bilimsel bir perspektifte çözüm üretebilme yetilerini ölçecek bir yazılı sınav yapılacaktır. Adayların verilen sorular içerisinden alanları ile ilgili soruları cevaplamaları beklenmektedir.

2. Bu aşamada adayın incelenmiş olacak dosyasından da hareket edilerek Müzik Bilimleri Doktora Programı kapsamındaki alanlarla ilgili konular üzerinde bilgi ve muhakemeye dayalı sorularla şekillendirilecek bir görüşme gerçekleştirilecektir. Adayın bilim, kültür, entelektüel yönelimleri ve ilgisi; bilimsel araştırmacılığa eğilim ve yatkınlığı gibi hususlar çözümlenerek değerlendirmeye tabi tutulacaktır.