“Öğrenci Resimleriyle İstiklal Marşı” Konulu Resim Yarışması Ödülleri Sahipleriyle Buluştu

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi ve Etimesgut Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen “İstiklâl ve Millî Ruh” ana temalı “Öğrenci Resimleriyle İstiklâl Marşı” konulu resim yarışmasının ödülleri sahipleri ile buluştu.

Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Parkı ve Müzesi Konferans Salonunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız ile başlayan Ödül Töreninde Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Gıyasettin Aytaş, Üniversitemiz Rektörü Prof. Erol Parlak ve Etimesgut Belediyesi Başkanı Enver Demirelin günün anlam ve önemini vurgulayan konuşmasının ardından Üniversitemiz Arş. Gör. Rüveyda Sultan ÜNVER ve Arş. Gör. Mert ERGÜL’un müzik dinletisi ile devam etti.

Dinletinin ardından ödüller sahipleri ile buluştu. Öğrenciler ödüllerini Rektörümüz Erol Parlak ve Belediye Başkanı Enver Demirel’in elinden aldılar. 175 eser arasından ilk üçe giren eserler ve mansiyon almaya hak kazanan 7 eserin sahibi laptop, tablet, bisiklet, akıllı saat scooter ve Safahat Kitabının sahibi olurken 117 öğrencinin eseri ise Türk Tarih Müzesinde sergilenmeye layık görüldü.

Ödül Töreninin ardından yapılan sergi açılışı ile birbirinden güzel eserler izleyicileri ile buluştu.

Sergi 05 Kasım 2021 tarihine kadar Tarih Müzesi ve Park’ında ziyarete açık olacak.

Fotoğraf Galerisi