Öğrencimiz Ece Selin Yüksel’in Büyük Başarısı

ÖĞRENCİMİZ ECE YÜKSEL’İN BÜYÜK BAŞARISI

Türk sanatçıların dünya müzik sahnesindeki başarılarına bir yenisi eklendi. Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencisi Ece Selin Yüksel, İngiliz Flüt Topluluğu’nun (BFS) organize ettiği Flüt Yarışması’nda, üniversite öğretim üyelerimizden Doç. Hakan Halit Turgay’ın bestelediği eserle ‘Jüri Özel Ödülü’nü almayı başardı.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde yüksek lisans öğrencisi olan Ece Selin Yüksel, İngiliz Flüt Topluluğu’nun düzenlemiş olduğu yarışmada göğsümüzü kabartmayı başardı. Uluslararası alanda oldukça prestijli bir flüt yarışmasında performansıyla “En İyi Siyahi, Asyalı ve Azınlık Etnik Besteci Performansı” Özel Ödülü’nü kazanan Yüksel, jürinin büyük beğenisini kazandı.

“Ege Fısıltıları” Uğur Getirdi

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi İcra Sanatları Fakültesi Çalgı Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Hakan Halit Turgay’ın flüt ve piyano için bestelediği “Ege Fısıltıları” adlı eserle yarışmaya katılan Yüksel, İngiliz Flüt Topluluğu tarafından düzenlenen bir etkinlikte sahne alma hakkı ve ALRY Yayınlarından bir hediye çeki kazandı.

Üniversitemize bu gururu yaşatan öğrencimiz Ece Selin Yüksel’i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Fotoğraf Galerisi