Okan Murat Öztürk İle Salı Söyleşileri ‘Gitar, Bas Ve Türkiye’de Müzik’

“OKAN MURAT ÖZTÜRK İLE SALI SÖYLEŞİLERİ”

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Türkiye’nin önde gelen bilim, sanat ve kültür insanlarını, ‘müzik’ üzerine konuşulan keyifli sohbetlerde dinleyiciyle buluşturmaya devam ediyor.

Üniversitemiz Müzik Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Müzikoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Okan Murat Öztürk moderatörlüğünde, her hafta salı günleri saat 20:00’de YouTube kanalımız üzerinden yayınlanan söyleşi dizimiz, birbirinden değerli konukların katılımıyla müzik, insan, kültür, sanat, bilim, toplum ve doğaya dair keyifli söyleşilere bütün hızıyla devam ediyor.

‘Müzik hakkında’ ve ‘müzik üzerinden’ konuşulan ve sohbet ruhunun akıcılığı içinde şekillenen Salı Söyleşileri’nin bu haftaki konuğu, Türkiye’nin saygın ve öncü müzisyenlerinden Kamil Erdem. “Gitar, Bas ve Türkiye’de Müzik” üzerine gerçekleştirilen söyleşi, Türkiye’de gitarın, caz ve popüler müziklerin gelişimi yanında, müzik akademiyasının günümüzdeki durumuna dair kayda değer değerlendirmeler içeriyor.

Salı Söyleşileri dizisi boyunca alanlarına önemli katkılar sağlamış birbirinden değerli uzmanlar, akademisyenler ve sanatçıların katıldığı sohbetlerde Anadolu uygarlıklarından sanat ve müzik tarihine, çalgıların renkli dünyasından icra alanının yaratıcı yönlerine, doğa ve insan ilişkisinden müzik eğitimi alanının imkân ve sorunlarına, Türk müziğinden dünya müziklerine, tarihten günümüze pek çok konu üzerinde duruluyor ve müzik yapan, müzik üzerine düşünen, müziği merak eden tüm ‘müzik’ insanları, ‘müzikseverler’ ve ‘müzik dostları’nın ilgisine sesleniliyor.