seyfullah.ozbayrak@mgu.edu.tr
Dahili: 1835
İcra Sanatları Fakültesi

Arş. Gör. Seyfullah ÖZBAYRAK

Çalgı Eğitimi Bölümü

Biyografi

1993 yılında Ankara’ da doğdu. İlkokul yıllarında ney sazı ile tanıştı ve lise yıllarından sonra Celaleddin Biçer ile ney derslerine devam etti. 2017 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarına girmeye hak kazandı. Öğrenim yılları boyunca Uğur Onuk ve Murat Salim Tokaç ile enstrüman derslerine devam etti. Üniversite eğitimi boyunca repertuar ve makam analizi üzerine çalışmalarının yanı sıra ses ve usul eğitimi üzerine çeşitli dersler aldı. Lisans eğitimi süresince Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimini tamamladı. Lisans eğitimini derece ile tamamlayıp Hacettepe Üniversitesi Geleneksel Türk Müziği programına girmeye hak kazandı. Halen yüksek lisans eğitimini bu program üzerine devam ettirmektedir.

Çeşitli müzik kursları, kolejler ve özel kurumlarda ney eğitmenliği yaptı. Ankara Üniversitesi bünyesinde ney eğitmeni olarak görev yaptı. Yurtiçi ve yurtdışı konserlerinin yanı sıra TRT ve benzeri radyo- televizyon programlarında ney sanatçısı olarak görev aldı. Birçok ilde düzenlenen Şeb-i Arus törenlerinde neyzen olarak görev aldı. Kültür Bakanlığı tarafından 2019 yılında düzenlenen Genç Sazendeler adlı yarışmada mansiyon ödülü aldı.

2023 yılından itibaren Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi İcra Sanatları Fakültesi Çalgı Eğitimi Bölümünde çalışmalarını sürdürmektedir.