Arş. Gör. Tolgahan TİKTAŞ
tolgahantiktas@mgu.edu.tr
Dahili: 1746
İcra Sanatları Fakültesi

Arş. Gör. Tolgahan TİKTAŞ

Âşıklık Geleneği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı
Çalgı Eğitimi Bölümü

Biyografi

1995 yılında Ardahan‘ın Çıldır ilçesinde dünyaya gelen Tolgahan Tiktaş, ilk müzik eğitimini âşıklık geleneği içerisinde kendisini yetiştirmiş olan babası Tekin Tiktaş’tan aldı. Lise eğitimini Kars Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesinde tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Temel Bilimler bölümünü kazandı. Bu süre zarfında okuldaki çalışmalar dışında Kars, Azerbaycan âşık havaları ve bağlamada yeni çalım teknikleri geliştirmek amacıyla akort sistemleri üzerine çalışmalarda bulunarak bu alandan resitaller düzenledi. Bunun yanı sıra lisans eğitiminin son yılında Ege Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Pedagojik Formasyon Programını tamamladı.

Lisans döneminde çeşitli yarışmalardan dereceler alan Tiktaş, lisans eğitimini de dereceyle tamamladıktan sonra müzikal çalışmalarını daha aktif bir şekilde yürütebilmek için İstanbul’a yerleşti. İstanbul’da birçok konserde, televizyon programında yer aldı, resitaller düzenledi. Aynı süre zarfında İBB İsmek adlı kurumda bağlama eğitmeni olarak görev yaptı.

Şu an Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi İcra Sanatları Fakültesi Çalgı Eğitimi bölümünde Yüksek lisans yapan Tolgahan Tiktaş aynı kurumda araştırma görevlisi olarak görev yapmaktadır.