gamzekonokman@mgu.edu.tr
Dahili: 1736
Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi

Doç. Dr. Gamze YAVUZ KONOKMAN

Eğitim Bilimleri Bölümü

Biyografi

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dilbilimi Bölümü’nü 2008 yılında bölüm birinciliğiyle tamamlayarak, İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü ile Asude Zeynep Kınay Bölüm Birinciliği ödülünü almaya hak kazandı.

Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim alanında 2011 yılında yüksek lisans derecesini, 2015 yılında doktora derecesini aldı.

TÜBİTAK yurtiçi doktora burs programı kapsamında TÜBİTAK bursiyeri olarak doktora eğitimini tamamladı.

Lisansüstü eğitimi süresince Mersin Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalıştı.

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında 2015 yılında Bartın Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı’nda doktor araştırma görevlisi olarak, 2016 yılında doktor öğretim üyesi olarak görev yaptı.

2013, 2014 ve 2015 yıllarında gerçekleştirdiği bilimsel araştırmalar nedeniyle Mersin Üniversitesi Rektörlüğü tarafından ödüllendirildi.

2016 yılında Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığınca kendisine bilimsel yayınlarından dolayı şilt takdim edildi.

II. Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi’nde sunduğu bildirisiyle “Seçkin Bildiri” ödülünü almaya hak kazandı.

Program geliştirme, öğretmen yetiştirme, öğretmen yeterlilikleri, öğretim tasarımı, teknoloji destekli öğretim, ölçek geliştirme alanlarında uluslararası dergiler (SSCI ve alan indeksli) ve ulusal dergilerde (ULAKBİM tarafından taranan) birçok araştırma makalesi bulunmaktadır.

Uluslararası ve ulusal birçok kitapta bölüm yazarlığı yapmış, uluslararası ve ulusal kongrelerde bildiriler sunmuştur. Uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanan birçok araştırmada eserlerine atıf yapılmıştır.

2019 yılından itibaren Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nde bölüm başkanlığı görevini yürütmektedir.