Doç. Dr. Serdar ÇELİK
serdar.celik@mgu.edu.tr
Dahili: 1670
Müzik Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi

Doç. Dr. Serdar ÇELİK

Müzik Teknolojisi Bölümü

Biyografi

1993’de DEÜ Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalında lisans eğitimine başlayan Çelik, 2004’te lisansüstü eğitimini aynı üniversitenin Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müzik Anabilim Dalı’nda tamamladı.2002’de Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Teknolojisi Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak göreve başladı.

2014’te Doktora eğitimini Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Müzik Bilimleri Anabilim Dalı’nda tamamladı.

2015-2016 yılları arasında TUBİTAK 2219 Doktora Sonrası Yurtdışı Araştırma Bursuna hak kazanarak 12 ay süre ile İngiltere De Montfort University, Music, Technology and Innovation – Institute for Sonic Creativity de Prof. Bret Battey danışmanlığında doktora sonrası (post doktora) araştırması yaptı.

2018’de TÜBİTAK 1512 Tekno-girişim Sermaye Desteği Programı kapsamında desteklenerek Cumhuriyet Teknokent bünyesinde eğitim yazılımları alanında şirket kurdu.

2019’da Horizon 2020 SME-Instrument programında Ar-Ge proje kalite belgesi  “Seal of Excellence” sertifikası alarak 2020’de TUBİTAK Eşik Üstü Ödülü ödülüne hak kazandı.

2021’de TÜBİTAK 1071 Uluslararası Araştırma Fonlarından Yararlanma Kapasitesinin ve Uluslararası Ar-Ge İşbirliklerine Katılımın Artırılmasına Yönelik Destek Programı, KOSGEB Ar-Ge Destek Programı ve 2022’de KOSGEB Ar-Ge, Ür-Ge İnovasyon Destek Programını tamamladı.

2024 yılı itibariyle Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Müzik Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, Müzik Teknolojisi Bölümünde öğretim üyesi olarak göreve başlayan Çelik, MIDI manipülasyonu, ses ve görüntü İşleme ve ses tasarımı alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.