asliyildirim@mgu.edu.tr
Dahili: 1517
İcra Sanatları Fakültesi

Dr. Öğr. Üyesi Aslı Ceren YILDIRIM

Çalgı Eğitimi Bölümü Başkan Yardımcısı
Çalgı Eğitimi Bölümü
Belçika’daki Conservatoire Royal de Mons’ta Prof. Dalia Ouziel’in sınıfına kabul edildi ve gerçekleştirdiği mezuniyet resitalinin ardından şeref derecesiyle mezun oldu, ‘Master Spécialisé’ Yüksek Lisans eğitimi almaya hak kazandı.

Biyografi

Aslı Ceren Yıldırım, 1989 yılında İzmir’de doğdu. Müzik eğitimine 1999 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda başladı. Doç. Nilgün Alkan’ın öğrencisi olarak sürdürdüğü eğitimine 2008 yılında sınıf atlayarak devam etti. Öğrenimi süresince birçok resital gerçekleştirdi, çeşitli solo ve oda müziği konserlerinde yer aldı, Ayşegül Sarıca, Hüseyin Sermet, Gülsin Onay, Özgür Aydın gibi sanatçıların piyano ustalık sınıflarına katıldı.

2009 yılında İsrail doğumlu sanatçı Prof. Dalia Ouziel tarafından düzenlenen piyano ustalık sınıfına katıldı ve sanatçının büyük beğenisini kazanarak Belçika’da düzenlenen International Music Academy’ye davet edildi. Aynı yıl Eylül ayında yapılan giriş sınavının ardından Belçika’daki Conservatoire Royal de Mons’ta Prof. Dalia Ouziel’in sınıfına kabul edildi ve gerçekleştirdiği mezuniyet resitalinin ardından şeref derecesiyle mezun oldu, ‘Master Spécialisé’ Yüksek Lisans eğitimi almaya hak kazandı. 2012 yılında gerçekleştirdiği mezuniyet resitalinin ardından Yüksek Lisans öğrenimini başarıyla tamamladı.

Aynı yıl Almanya’da yapılan giriş sınavını başarıyla geçerek Westfälische Wilhelms Universität-Musikhochschule Münster’de ‘Zertifikatstudienjahr’ programına kabul edildi, 2014 yılı Şubat ayında pek iyi derece ile mezun oldu. 2014 yılı Eylül ayında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda yapılan ‘Sanatta Yeterlik/Doktora’ sınavını kazanarak, Prof. Semra Kartal ile çalışmalarına başladı. Öğrenimi süresince çeşitli konserler verdi. 2019 yılı Aralık ayında Sanatta Yeterlik/Doktora mezuniyet resitallerini vererek öğrenimini tamamladı ve diploma almaya hak kazandı.

Aslı Ceren Yıldırım aynı zamanda, 2014 yılından beri Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Erken Müzik Eğitimi programında piyano eğitmeni olarak görev yapmaktadır. 2014-2018 yılları arasında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eşlik ve yardımcı meslek piyano dersleri vermiştir. 2017 Eylül ayından beri Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda yardımcı meslek piyano dersleri vermektedir.