kenantatlici@mgu.edu.tr
Dahili: 1712
İcra Sanatları Fakültesi

Dr. Öğr. Üyesi B. Kenan TATLICI

Çalgı Eğitimi Bölümü
Pek çok ustalık sınıfına aktif olarak katılan Kenan Tatlıcı’nın çalıştığı isimler arasında, Lilya Zilberstein, Sergey Schepkin, İdil Biret, Gülsin Onay, Mauricio Vallina, Marina Mdivani, Muza Rubazkyte, Sergey Kudryakov gibi piyanistler bulunmaktadır.

Biyografi

2010 yılında İtalya‘da düzenlenen “Euterpe” ve “Pietro Argento” Piyano Yarışmaları’nda “İkincilik Ödülü” sahibi olan Kenan Tatlıcı, 2000-2007 yılları arasında, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda, Prof. Binnur Ekber ile çalıştı. Daha sonrasında eğitimine Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı’nda, Prof. Yury Martynov ile devam ederek, 2015 yılında aynı kurumdan başarı ile mezun oldu.

Günümüze kadar başarı kazandığı diğer yarışmalar, 2. Ahmet Adnan Saygun Piyano Yarışması “İkincilik Ödülü” ve 2. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Yarışması “ Jüri Özel Ödülü” olup, Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı Rachmaninov – Küçük Salon – Beyaz Salon, Moskova Yamaha Center, Moskova IFTAN Konser Salonu, Saint-Petersburg Teknik Üniversitesi Beyaz Salonu, Gioia del Colle Rossini Tiyatrosu (Bari/İtalya), Amman Hussein Kültür Merkezi (Ürdün), Amman Kraliyet Konser Salonu (Ürdün), Süreyya Operası (İstanbul), Zorlu PSM (İstanbul), İşsanat Konser Salonu (İstanbul), Bellapais (KKTC), AKM Perge Salonu (Antalya), Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (İzmir), İKSEV Konser Salonu (İzmir),Hacettepe Üniversitesi M Salonu (Ankara) gibi merkezlerde konserler verdi.

Şimdiye kadar beraber sahne aldığı müzisyenler ve topluluklar arasında, Cihat Aşkın, İbrahim Yazıcı, Burak Tüzün, Can Okan, Onur Özkaya, İrina Nikotina, Angela Ahıskal, Nikolay Pronin, Ayako Tanabe, Avrasya Filarmoni Orkestrası, İzmir Festival Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Hacettepe Üniversitesi Akademik Senfoni Orkestrası gösterilebilir.

Bunların yanısıra, pek çok ustalık sınıfına aktif olarak katılan Kenan Tatlıcı’nın çalıştığı isimler arasında, Lilya Zilberstein, Sergey Schepkin, İdil Biret, Gülsin Onay, Mauricio Vallina, Marina Mdivani, Muza Rubazkyte, Sergey Kudryakov gibi piyanistler bulunmaktadır.

Çev Sanat genç yetenekler projesi mezunları arasında bulunan Kenan Tatlıcı, İzmir İKSEV Müzik Festivali, Antalya Piyano Festivali, Kıbrıs Bellapais Bahar Festivali gibi sahne aldığı festivallerde büyük beğeni kazanmıştır. 2019 yılında, İtalya’nın Grossetto Şehrinde düzenlenen Ricordante Armonie Uluslararası Piyano Yarışmasına jüri olarak davet edilmiştir. Halen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı “Sanatta Yeterlik” programında eğitimini sürdürmekte, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin akademik kadrosu içerisinde yer almaktadır.

Kenan Tatlıcı, yeni müzik sahnelerimizde uzun soluklu bir kariyer yapacak bütün gerekli unsurlara sahip çok yetenekli bir piyanist.

Mauricio Vallina

Kenan Tatlıcı, büyük virtüöziteye ve piyano repertuvarına ciddi bir bakış açısına sahip çok yetenekli bir piyanist.

Lilya Zilberstein