funda.yaziksiz@mgu.edu.tr
Dahili: 1838
İcra Sanatları Fakültesi

Dr. Öğr. Üyesi Funda YAZIKSIZ

Ses Eğitimi Bölüm Başkan Yardımcısı
Ses Eğitimi Bölümü

Biyografi

1985’de Denizli’de doğdu.2004’ de Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi’nden mezun olup 2007’ de Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı’nı 1. olarak kazandı.Buradaki üç yıllık eğitiminden sonra 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Anasanat Dalı’na yatay geçiş yaparak 2012 yılında Yüksek Şeref öğrencisi olarak mezun olmuştur.

2012 yılında Konservatuvarın 76. Kuruluş kutlamaları kapsamında Opera şeflerinden Sunay Muratov, Opera Anasanat Başkanı Aylin İpekçioğlu ve Opera Anasanat Dalı Sahne dersi hocalarından Murat Akar önderliğinde G.Puccini’nin “Gianni Schicchi” operasında Lauretta rolü ile iki defa sahne almıştır.

2013 yılında Opera Anasanat Dalı Yüksek Lisans öğrencisi oldu. Aynı yıl 6.Ulusal İzmir Genç Solistler Yarışması’nın Profesyonel Kategorisi’nde finale kalıp, Elhamra Opera Sahnesi’ndeki gala gecesinde yer almıştır.

2014’de İtalyan Büyükelçiği önderliğinde yine G.Puccini’nin “Gianni Schicchi” operasında Lauretta rolü ile Ankara ve İstanul’daki İtalyan Büyükelçilinde temsil yapmıştır.

2015 yılında 3. Uluslararası Sedat Gürel-Güzin Gürel Vakfı Şan yarışmasında 3.’lük ödülünü kazandı.

2016 yılında 16thThe International Festival of Operatic Singers “Marie Kraja” yarışmasında Türkiye’yi temsil etmiştir.

2017 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Opera Anasanat Dalı Yüksek Lisans programından, Yrd. Doç. İrem Bozkurt’un öğrencisi olarak mezun olmuştur.

2017-2018 Öğretim yılı Güz Döneminde Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarında Öğretim Elemanı olarak görev yapmıştır.

2018 Ulusal İzmir Genç Solist Yarışmasında Genç Profesyonel Kategorisinde Final gecesinde yer almıştır.

2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Döneminde Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Opera Şarkıcılığı ve Rejisörlüğü Sanatta Yeterlik Programına girip, 2023 tarihinde mezun olmuştur.

Lisans döneminden itibaren çeşitli konserlerde yer almış olup, halen çeşitli konser çalışmalarına devam etmektedir.

2023 yılında Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, İcra Sanatları Fakültesi, Ses Eğitimi Bölümü, Opera ve Popüler Müzik Anasanat Dalında Doktora Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.