cem.turkay@mgu.edu.tr
Dahili: 1739
İcra Sanatları Fakültesi

Öğr. Gör. Cem TÜRKAY

Çalgı Eğitimi Bölümü

Biyografi

1991 yılında Ankara’da doğan Cem Türkay, müzik eğitimine Kemal Eroğlu’ndan aldığı özel derslerle başladı.

1997 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin yetenek sınavını tam burslu olarak kazandı ve ilkokul eğitimine Aylin Özuğur ile başladı.

2006 yılında İstanbul’da düzenlenen 1. Pera Piyano Festivali kapsamında bir resital verdi. Yine aynı yıl İstanbul’da düzenlenen Onay Sanat Piyano Güzellemesi’nde 4. lük ödülüne layık görüldü. Bilkent Üniversitesi’ndeki eğitim hayatı boyunca Aylin Özuğur, Prof. Hande Dalkılıç, Emre Şen ve Prof. Gülnara Aziz ile çalışmış olan Cem Türkay, 2014 yılında Yüksek Şeref derecesiyle, Fakülte ve Bölüm birincisi olarak mezun oldu.

2014 Eylül – 2016 Eylül tarihleri arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde korrepetitör olarak çalıştı.

2015 yılında Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Performans Tezli Yüksek Programı’nda başladığı çalışmalarını Prof. Gülüm Sürmen Ötenel ile sürdürdü ve 2019 yılında yüksek lisanstan mezun oldu.

2016 Eylül – 2021 Haziran tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ile ODTÜ Müzik ve Güzel Sanatlar bölümünde korrepetitör olarak görev yapmıştır.

2021 Eylül – 2023 Ocak tarihleri arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde yaylı sazlar ve şan korrepetitörü olarak çalışmış olup 2023 yılı itibariyle Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi İcra Sanatları Fakültesi’nde Öğretim görevlisi ünvanıyla korrepetitör olarak görev yapmaktadır.