eminkaradayi@mgu.edu.tr
Dahili: 1574
İcra Sanatları Fakültesi

Öğr. Gör. Emin KARADAYI

Kariyer Geliştirme Uygulama ve Arştırma Merkezi Müdür YArdımcısı
Ses Eğitimi Bölümü

Biyografi

08.03.1988 yılında Muğla’nın Fethiye ilçesinde dünyaya geldi. Dokuz yaşında başladığı saz derslerine iki yıl devam etti ve takip eden yıllarda ses icrası alanında çalışmalar yaptı.

Ortaokul ve lise döneminde merhum TRT sanatçısı Hamdi Özbay ile yolları kesişti ve onun şefliğinde korist ve solist olarak halk müziği icrasında bulundu. 2007 yılında İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’ nü kazandı. Doç. Dr. Şahin Saruhan ile ses eğitimi üzerine çalışmalar yaptı.

Konservatuvar yıllarında Prof. Dr. Erol Parlak’ tan yorum, ağız ve hançere teknikleri, Yrd. Doç. Dr. Şahin Sarun’dan şan dersleri aldı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde, Marmara Üniversitesi’nde ve Sakarya Üniversitesi’nde hocası önderliğinde şan çalışmalarına devam etti.

Prof. Dr. Can Etili, San. Öğr. Gör. Serap Baltutan ve San. Öğr. Gör. Esin Şentürk’ ten üslup repertuar dersleri aldı. Aynı dönemde TRT sanatçısı Erol Köker’in yönetiminde bulunan TRT İstanbul Radyosu Gençlik Korosu’nda solist ve korist olarak görev aldı.

2012 yılında aldığı bir sponsorluk teklifiyle albüm çalışmasına başladı ve 2014 yılı Kasım ayında albüm çalışması dinleyicilerle buluştu.

2016 yılında Marmara Üniversitesi‘nden pedagojik formasyon eğitimi aldı.2019 yılı itibari ile Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde İcra Sanatları Fakültesi Ses Eğitimi Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak görev yapmakta ve Ses Eğitimi Yüksek Lisans Programı’nda eğitimini sürdürmektedir.

2010-2019 yılları arasında İstanbul belediyelerinde ve birçok organizasyonda sayısız konserler verdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı projesi olan kimsesiz çocuklar ve huzur evlerinde bulunan yaşlılar için gönüllü olarak sanatsal çalışmalarda bulundu. Konservatuar eğitimi almak üzere birçok öğrenci yetiştirdi, uzun yıllardır şan dersleri vermekte ve vokal koçluğu yapmaktadır.