eren.bektas@mgu.edu.tr
Dahili: 1769
Müzik ve Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu

Öğr. Gör. Eren BEKTAŞ

Görsel-İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü
Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı

Biyografi

1994 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra 2014 yılında girdiği Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden 2018 yılında mezun oldu.

2018 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon ve Sinema anabilim dalı yüksek lisans programını kazandıktan sonra 2021 yılında “Yeni Türkiye Sineması’nda Aydın Kimliğinin Temsili” isimli teziyle mezun oldu.

2016 yılında yönetmenliğini yaptığı “Müsahip” isimli belgesel film “Adana Altın Koza Film Festivali, En İyi Belgesel Film Ödülü’ne layık görüldü. Aynı yapım ile ulusal ve uluslararası birçok film festivallerinden ödüller kazandı.

2019 yılında yönetmenliğini yaptığı “İnsan! Dur 1 Dakika” isimli animasyon filmi ulusal ve uluslararası 40’dan fazla festivalde ödüllere ve gösterimlere layık görüldü.

Öğrencilik yıllarında çeşitli kısa film ve belgesel film çalışmalarında görüntü yönetmeni olarak görev aldı. 2016 yılında “1915 Çanakkale Panorama Müzesi” panoramik fotoğraf çalışmasında fotoğraf sanatçısı olarak yer aldı. Ayrıca çeşitli kurum ve kuruluşların reklam filmlerinde yardımcı yönetmen olarak görev aldı.

Başlıca ilgi alanları film tasarımı, sinema ve kültürel çalışmalar olan Bektaş; halen sektörel çalışmalarının yanı sıra Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak akademik çalışmalarını sürdürmektedir.