Haluk Doğan Güneş
hdgunes@mgu.edu.tr
Dahili: 1632 - 1787
Müzik ve Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu

Öğr. Gör. Haluk Doğan GÜNEŞ

Müzik ve Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı
Görsel-İşitsel Teknikler ve Medya Programcılığı Bölüm Başkan Yardımcısı
Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı

Biyografi

1989 yılında doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Iğdır’da, lise öğrenimimi Aydın’da tamamladım. 2012 yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimimden bu yana gerek özel sektörde, gerek kamuda uzun yıllar televizyon yayıncılığı üzerine çeşitli görevler üstlendim.

Yüksek Lisans eğitimimi Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Radyo, Sinema ve Televizyon Anabilim Dalında 2019 yılında “GSM Operatörlerinin Televizyon Reklamlarında Kullandıkları Türk Kültür İmgeleri: 2017 Yılı Reklamları Üzerine Uygulamalı Bir Çalışma” teziyle tamamladım.

2008 yılında üniversitede fotoğrafçılık eğitimi alarak başladığım fotoğraf çalışmalarıma halen devam ediyorum. Genellikle; portre, sokak fotoğrafçılığı, şehir, gece, manzara, ürün tanıtımı ve konferans alanında çeşitli projeler gerçekleştirdim.

2011 yılından bu yana proje bazlı olarak klip, tanıtım, belgesel, kısa film, TV programlarında fotoğraf ve video çekimleriyle birlikte kurgu editörlüğü görevlerini gerçekleştirdim. 2015 yılından beri de havadan görüntüleme (drone çekimleri) yapıyorum.

2022 yılının Şubat ayından bu yana Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Müzik ve Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Görsel-İşitsel Teknikler ve Medya Programcılığı Bölümü, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim. Evli ve 1 çocuk babasıyım.