Öğr. Gör. Kenan SAVAŞ
kenan.savas@mgu.edu.tr
Dahili: 1867
İcra Sanatları Fakültesi

Öğr. Gör. Kenan SAVAŞ

Çalgı Eğitimi Bölümü

Biyografi

1985 yılında Bandırma’da doğdu. İlköğrenimi tamamladıktan sonra 2005-2007 yılları arasında TRT Ankara Radyosu Gençlik korosunda kanun icrâcısı olarak çeşitli etkinliklerde görev aldı.

2007 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler bölümünde lisans eğitimi alarak 2011 yılında mezun oldu.

2010 yılında düzenlenen 1. Uluslararası Marsyas Kültür Sanat ve Müzik Festivalinde ve 2011 yılında düzenlenen II. Ulusal Hisarlı Ahmet Sempozyumunda kanun icrâcısı olarak görev aldı.

2012 yılında Kahire’de düzenlenen V. Uluslararası Samaa’ Festival For Spiritual Music & Chanting Festivaline kanun sanatçısı olarak katılmıştır. 2013 yılında Fas’ta düzenlenen 18. Uluslararası Mızraplı Sazlar Festivalinde Burak Kaynarca (Ûd) ile birlikte ülkemizi temsil etmiştir.

Dış işleri bakanlığının görevlendirmesiyle Mısır, Pakistan, Yunanistan, Fas ve Cezayir’de çeşitli konserlerde kanun sanatçısı olarak görev almıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Devlet Konservatuvarının işbirliği ile Burak Kaynarca’nın sanat yönetmenliğinde hazırlanan “Gül Kokusu Var, Saklı Mûsikî, Nefesler, Anka ve Tanbûri Cemil Bey’in vefatının 100. yılı dolayısıyla hazırlanan ve tüm bestelerinin yer aldığı albümde kanun sanatçısı olarak görev almıştır.

2013-2017 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarında öğretim elemanı, 2017-2023 yılları arasında Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuvarında öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

2023 yılı itibariyle akademik ve sanatsal çalışmalarına Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesinde devam etmektedir.