Öğr. Gör. Kutay AZKUR
kutayazkur@mgu.edu.tr
İcra Sanatları Fakültesi

Öğr. Gör. Kutay AZKUR

Misafir Öğretim Elemanı

Biyografi

1988 yılında Ankara’da doğdu. 10 yaşında bağlama ile müziğe başladı. Orta öğrenimini Ankara Güzel Sanatlar Lisesi’nde tamamladı. Lise öğrenimi sırasında keman eğitimine başladı. Ardından 2007 senesinde Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü’nü kazandı. Burada batı müziği eğitimi aldı. Keman derslerine Doç. Dr. Mehmet Efe ile devam etmektedir. 2015 yılında Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Türk Müziği Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitimine başladı.

2005-2007 yılında Trt Ankara Radyosu TSM Gençlik Korosunda korist olarak bulundu.

2007’de Kültür Bakanlığı sanatçısı Dr. Timuçin Çevikoğlu ile Klasik Türk Müziği meşkine başladı.

2007’de düzenlenen Polonya Bydgoszcz Impresje Muzyczne Müzik Festivalinde ve 2009’da düzenlenen 1. Kıbrıs Korolar Şenliği-Kültür Köprüsü Gençlik ve Sanat Derneği koro konserlerinde korist olarak yer aldı.

2013’te Gazi Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nın Tanbûri Cemil Bey anısına düzenlediği ‘I. Ulusal Genç Sâzendeler Yarışması’nda 2.lik ödülüne lâyık görüldü.

2013’te Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu’nun düzenlemiş olduğu konserde solo keman resitali verdi.

2014-2015 yıllarında Antalya İsmail Baha Sürelsan Belediye Konservatuvarı Türk ve batı müziği keman öğretmenliği görevinde bulundu.

2014’te Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası salonunda düzenlenen Gazi Gençlik Oda Orkestrası konserinde keman icrâcısı olarak yer aldı.

2014’te Azerbaycan-Bakü’de düzenlenen Avrasya Yazarlar Birliği Ödül Töreni’nde keman icrâcısı olarak Klasik Türk Müziği konseri verdi.

Günümüzde halen çalışmalarına devam etmekte olan; 2010’da kurulan Âtî Türk Müziği Topluluğunda, 2011 yılında kurulan Gazi Gençlik Oda Orkestrasında, 2012’de kurulan Elhân Türk Müziği topluluğunda, keman icrâcısı ve Kültür Bakanlığı Türk Dünyası Müzik Topluluğu Sanatçısı İrfan Gürdal konserlerinde Keman, Bağlama, Dutar, Kopuz, Dombra ve Iklığ gibi geleneksel çalgı icrâcısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Kutay AZKUR, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi İcra Sanatları Fakültesi Çalgı Eğitimi Bölümünde Öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.