Öğr. Gör. Salih GÜNDOĞDU
salihgundogdu@mgu.edu.tr
Dahili: 1596
İcra Sanatları Fakültesi

Öğr. Gör. Salih GÜNDOĞDU

Ses Eğitimi Bölümü

Biyografi

Samsun’da doğdu. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünü birincilikle bitirdikten sonra yüksek lisansını İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalgı-Ses bölümünde “Kadırga Kültür Havzası Yol/Yayla Havaları Repertuarının Vokal İcrada Ağız ve Hançere Özellikleri Açısından İncelenmesi” adlı tezi ile tamamladı.

2012-2014 yılları arasında Çetin Akdeniz ile ileri seviye bağlama çalım teknikleri çalıştı. 2015-2017 yılları arasında Sinan Ayyıldız ile el ile çalma tekniği (şelpe) tekniği çalıştı.

2017 yılında ilk bağlama resitalini İstanbul’da gerçekleştirdi. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin farklı şehirlerinde solo ve grup olarak konserler verdi. Yaptığı video klip çalışmaları sosyal medyada büyük ilgi gördü. İspanya, İngiltere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Moğolistan, Kosova gibi ülkelerde ses ve saz icracısı olarak performanslar sergiledi.

Sinan Ayyıldız ile hazırladığı Anadolu’nun Ezgi Hazinesinden Alıştırmalar kitabı, 2021 Eylül ayında yayınlandı. İlk tekli çalışması 2021 Aralık ayında çıktı. Son olarak Sinan Ayyıldız ile hazırlamış olduğu “Salt” adlı albüm, 25 Ağustos 2023’te tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Sanat doktorası programında tez aşamasında olan Gündoğdu, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi İcra Sanatları Fakültesi Ses Eğitimi Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.