Ögr. Gör. Yağızcan KESKİN
yagizcan.keskin@mgu.edu.tr
Dahili: 1868
İcra Sanatları Fakültesi

Ögr. Gör. Yağızcan KESKİN

Çalgı Eğitimi Bölümü

Biyografi

2017 yılında Sırbistan’da gerçekleşen Uluslararası Anton Eberst Klarinet yarışmasında ikincilik ve “En İyi Oda Müziği Performansı” ödüllerini kazandı. Marsyas Uluslararası klarinet yarışmasında üçüncü, Bulgaristan’da Dobriç Uluslararası klarinet yarışmasında kendi kategorisinde birinci oldu. 

Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın sınavlarını kazanarak lise ve üniversite eğitimini Öğr. Gör. Ender Gülenler’in sınıfında bitirdi. Güher&Süher Pekinel “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” sosyal sorumluluk projesi ve Eczacıbaşı Müzik Bursu katkılarıyla eğitimini Almanya Lübeck Musikhochschule’de Reiner Wehle ve Sabine Meyer’in ortak sınıfında, Berlin “Hanns Eisler” Müzik Yüksekokulu’nda ise Martin Spangenberg ve Ralf Forster’ın ortak sınıfında tamamladı. Sanatta yeterlilik programına Anadolu Üniversitesi’nde Prof. Gülriz Germen ile devam etmektedir.

Tekfen Filarmoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Karşıyaka Oda Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Dokuz Eylül Akademik Senfoni Orkestrası ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile solist konserler verdi.

2017-2023  yılları arasında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrasının üyesi oldu. 2023 yılından itibaren Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesinde Öğr. Gör. pozisyonunda çalışan Yağızcan Keskin 2018 yılından bu yana Tekfen Filarmoni Orkestrası klarinet grup şefliği görevini sürdürmektedir.

Daha fazla bilgi için: www.yagizcankeskin.com