yunus.emre@mgu.edu.tr
Dahili: 1570
İcra Sanatları Fakültesi

Öğr. Gör. Yunus EMRE

Çalgı Eğitimi Bölümü

Biyografi

1987 yılında Antalya’da doğdu.

2004 yılında TRT İzmir Radyosu Gençlik Korosu’nda kaval ve zurna icracısı olarak müzik çalışmalarına başladı. 2009 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Temel Bilimler Bölümünden mezun oldu ve aynı yıl Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimine başladı.

2007 yılında Fransa’nın Montreal kentinde düzenlenen “16. Uluslararası Halk Dansları Festivali”ne 2008 yılında Polonya’nın Poznan kentinde düzenlenen “Uluslararası Halk Dansları ve Müzikleri Festivali”ne ve 2009 yılında İspanya’nın Calella Kentinde düzenlenen “Uluslararası Halk Dansları Festivali”ne Kaval ve Zurna icracısı olarak katıldı. TRT bünyesinde düzenlenen “Gençlerle Türk Halk Müziği”, “Telli Turna”, “Radyo Sanatçıları Konseri ”, “Yaşamın Sesi Türküler” ve “Bir Yaz Sabahı” isimli radyo ve televizyon programlarına konuk icracı olarak katıldı.

2012-2015 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim elemanı olarak çalıştı.

2015 yılında “Manisa İli Turgutlu İlçesinde İcra Edilen Si Akortlu Orta Zurnanın Tavırsal Özelliklerinin Otantisite Bağlamında Tespit ve Analizi: Subaşı Mahallesi Örneği” başlıklı tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamladı.

2015-2016 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığında görev yaptı. 2016 yılında Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarında Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladı.

2018 yılında Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Müzik Bilimleri Enstitüsü Müzik Bilimleri Doktora Programında doktora eğitimine başladı.

2019 yılından beri Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi İcra Sanatları Fakültesi Çalgı Eğitimi Bölümünde çalışmalarını sürdürmektedir.