Prof. Dr. Ebru TEMİZ
ebrutemiz@mgu.edu.tr
Dahili: 1735
Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi

Prof. Dr. Ebru TEMİZ

Müzik Eğitimi Bölümü

Biyografi

1978 yılında Erzurum’da doğdu. 1999 yılında Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nda lisans öğrenimini, 2002 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Müzik Eğitimi alanında Yüksek Lisans öğrenimini, 2007 yılında ise Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Müzik Eğitimi alanında Doktora öğrenimini tamamladı.

2000-2007 yılları arasında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi’nde görev yaptı.

2003-2007 tarihleri arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof.Dr. Necmettin Akyıldız İşitme, Konuşma Ses ve Denge Bozuklukları Merkezi ses terapi çalışmalarında eğitmen olarak yer aldı.

2007 yılında Yardımcı Doçent, 2012 yılında Doçent, 2017 yılında Profesör ünvanlarını aldı.

2007-2018 yılları arasında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde görev yaptı. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde görev yaptığı süre içerisinde; üç dönem Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı, iki dönem Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanlığı görevlerini ve bunların yanı sıra pek çok komisyon üyelik görevlerini yürüttü.

2015 yılı Haziran ayında Erasmus programı öğretim elemanı hareketliliği çerçevesinde Macaristan Kecskemet College’de bulundu. 2018-2019 eğitim öğretim yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi’nde (40b) görev yaptı.

Müzik ve eğitim alanlarında birçok ulusal ve uluslararası kongre ile çeşitli sanatsal etkinlik ve yarışmaların düzenleme ve jüri komitelerinde yer aldı.

Ses eğitimi, müzik eğitimi, öğretmenlik, okulöncesi müzik, koro, güzel sanatlar eğitimi, alanlarına yönelik akademik ve sanatsal çalışmaları bulunmaktadır.

2019 yılı Ağustos ayından itibaren Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi kadrosunda görev yapmaktadır.

Evli ve 1 evlat sahibidir.