Şiirini Seç, Kütüphaneye Gel” Etkinliği Keyifli Görüntülere Sahne Oldu

Kütüphaneler Haftası kapsamında Üniversitemiz Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi tarafından; kütüphaneye olan ilgiyi artırmak, kitap okuma alışkanlığı ve okuma kültürü konusunda farkındalık yaratmak amacıyla “Şiirini Seç Kütüphaneye Gel” etkinliği düzenlendi.

Üniversitemiz Kütüphanesinde düzenlenen etkinlikte açılış konuşmasını gerçekleştiren Eğitim Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ebru TEMİZ, kütüphaneler ve kitap okumanın önemine değinirken ülkemizin kütüphane ve kitap okuma istatistiklerine de yer verdi. Temiz, konuşmasının devamında üniversite hayatının öğrencilere kazandırdığı bilgi ve yaşam tecrübelerinden yola çıkarak, üniversite öğreniminin bireyin yaratıcılığını, iç ve dış dünyasını geliştiren önemli bir süreç olduğunu ve öğrencilerin bu süreci mesleki ve kişisel gelişimleri açısından iyi değerlendirmeleri gerektiğini ifade etti.

Etkinliğin devamında Kütüphanelerin tarihsel gelişimini müzik öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi ve aynı zamanda kütüphanede kısmi zamanlı olarak görev yapan Dilan Sebzeci anlattı. Öğrencimizin konuşmasının ardından Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Şube Müdürü Erdoğan Gündoğdu yaşanmış öyküler ile öğrencilerimize kütüphanecilik deneyimlerini aktardı.

Konuşmaların ardından öğrencilerimiz ile öğretim elemanlarımızın kendi yazdığı şiirlerin ve ünlü şairlerin bestelenmiş şiirlerinin müzikler eşliğinde okunmasıyla gerçekleşen etkinlik keyifli görüntülere sahne oldu.

Farklı duyguların bir arada yaşandığı etkinliğe olan yoğun ilgiden dolayı akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Fotoğraf Galerisi