Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Kurslarımızın Bahar Yarıyılı Dönem Sonu Etkinliği Gerçekleşti

Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde düzenlenen bahar dönemi kursları tamamlandı. Kursiyerlerimiz dönem boyunca aldıkları eğitimi, dönem sonunda gerçekleştirdikleri konser ve sergi etkinliği ile taçlandırdı.

Üniversitemizde her dönem olduğu gibi bu dönem de Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğümüz bünyesinde 2022-2023 Bahar döneminde birçok kurs programı düzenlendi. Üniversitemiz akademik kadrosu tarafından verilen kurslarda çeşitli branşlarda, farklı yaş grupları için, yüz yüze ya da uzaktan öğretim programları gerçekleşti. Programlar kapsamında eğitim alan kursiyerlerimiz, aldıkları eğitimleri dönem sonunda gerçekleştirdikleri sergi ve konser programı ile tamamladı. Dönem sonu etkinlikleri kapsamında Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyemiz Dr. Öğr. Üyesi Selin Güneştan koordinatörlüğünde resim sergisinin açılışı gerçekleşti. Sergide kursiyerlerimizin dönem boyunca yaptıkları çalışmalar sergilendi. Kursiyerlerimizin çalışmaları ziyaretçilerin beğenisini topladı.

Dönem sonu etkinliği sergi açılışı ve ziyaretinin ardından konser programı ile devam etti. Konserde kursiyerlerimiz ile birlikte; Prof. Gökhan Aybulus, Prof. Kâzım Çokoğullu, Doç. Dr. İlker Deniz Başuğur, Doç. Tayfun İlhan, Doç. Pınar Turan, Dr. Öğr. Üyesi F. Deniz Katıtaş, Dr. Öğr. Üyesi, Aslı Ceren Yıldırım Kaya, Dr. Öğr. Üyesi Kenan Tatlıcı, Dr. Öğr. Üyesi İlter Vurucu, Öğr. Gör. Dr. Elif Nun Gökçe, Öğr. Gör. Emin Karadayı, Öğr. Gör. İlayda İrem Canduran, Öğr. Gör. Cem Türkay, Öğr. Gör. Hüseyin Berkay Şirin, Öğr. Gör. Ruveyda Sultan Ünver, Arş. Gör. Mert Ergül, Arş. Gör. Tolgahan Tiktaş ve Arş. Gör. Faruk Eren Akçay hocalarımızın eğitiminde ve eşliğinde gerçekleşti. İki oturum şeklinde düzenlenen konser programında çocuk korosu ve çalgı eğitimi alan kursiyerlerimizin bireysel çalgı ve vokal performansları icra edildi. Aynı zamanda müzik teorisi eğitimi alan kursiyerlerimizin de solfej koroları, ikili ve üçlü performansları sergilendi. Batı Müziği, Türk Müziği ve Popüler Müzik icralarının gerçekleştiği konser seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

Yaşam boyu öğrenme felsefesinin benimsendiği Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezimiz kapsamında açılan kurslarımız vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi görerek bu dönem 7 yaşından 67 yaşına kadar kursiyerlerimize eğitim verildi. Aynı zamanda bu dönem kurslarımızda, depremzede öğrencilerimize ücretsiz eğitim imkânı sağlandı. Dönem sonu etkinliğinde eğitmenlerimiz, kursiyerlerimizin heyecanını sahnede birlikte paylaştı. Bu kıymetli etkinlik için değerli hocalarımıza ve kursiyerlerimize teşekkür ediyor, başarılarının yaşam boyu devamını diliyoruz.

Fotoğraf Galerisi