Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı ve UNESCO Âşık Veysel Yılı Anısına Gerçekleşen Etkinliklerde Üniversitemiz Arş. Gör. Mücahit Kol Kolombiya’da Türk Müziğini Temsil Etti

Cumhuriyetimizin 100. Yılı ve UNESCO Aşık Veysel Yılı Anısına Kolombiya’nın Başkenti Bogota’daki Dışişleri Bakanlığında düzenlenen etkinliklere çok sayıda ülkenin büyükelçisi, diplomatik misyon temsilcileri ve birçok davetli katıldı.

Türkiye’nin Bogota Büyükelçisi Beste Pehlivan Sun ve Türkiye Maarif Vakfı’nın Kolombiya Ülke Temsilcisi Doç. Dr. Öner Buçukcu’nun katkılarıyla düzenlenen programlarda Üniversitemiz Arş. Gör. Mücahit Kol ’un “Geleneksel Türk Müziği” performansı büyük beğeni topladı.

Farklı günlerde ve oturumlarda gerçekleşen; Cumhuriyet’in 100. Yılında Türkiye ve Bölgesi Sempozyumu, And Parlamentosu’nun Kuruluşunun 44. Yılında Türkiye Maarif Vakfı ile And Parlamentosu arasında imzalanacak anlaşmanın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı Kutlanması, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı ve UNESCO Âşık Veysel Yılı Anısına, Cumhuriyetimizin 100. Yılında 29 Ekim Resepsiyonu başlıklı etkinlikler yoğun ilgi gördü.

Fotoğraf Galerisi