Üniversitemiz, ASBÜ ve MİA Vakfı İş Birliği İle Engelsiz Konser Etkinliği Düzenlendi

Üniversitemiz, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) ve MİA Vakfı iş birliğinde “Engelsiz Konser” etkinliği gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan ve MİA Vakfı Yönetim Kurulu adına Mücahit Arslan’ın açış konuşmalarını yaptığı etkinlik, konser programıyla devam etti. Etkinliğe Rektörümüzün yanı sıra, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Zafer Kurtaslan ile birlikte akademik ve idari personelimiz de katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden özel gereksinimli bireyler için müziğin öneminden bahsederek “Müziğin ve sanatın birleştirici gücü ile özel gereksinimli bireylerin gözündeki ışıltıyı ve onların başarılarını görmek bizleri oldukça mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

ASBÜ Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan ise “Gösterilen performanslarla birlikte, engelli öğrencilerimizin ne kadar güçlü ve kararlı olduklarını bir kez daha gözlemliyoruz. Onlar, engelliliklerinin ötesine geçerek, sanatın gücünü kullanarak bizlere ilham veriyorlar.” dedi.

Etkinlik, Üniversitemiz öğrencilerinin icra ettiği konserin ardından Engelli Vakfı Koro ve Dans Topluluğunun hazırladığı gösteri sonrası çiçek ve hediye takdimi ile sona erdi.

Fotoğraf Galerisi