Üniversitemiz Engelsiz Müzik Kütüphanesinin 1. Yılında İşitme Engellilik ve İşaret Dili İsimli Söyleşi Gerçekleşti

Üniversitemiz Engelsiz Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında “İşitme Engellilik ve İşaret Dili” isimli söyleşi düzenlendi.

Üniversitemiz Dr. Öğretim Üyesi Gülbahar Urhan koordinatörlüğünde 2 Aralık Cuma günü Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen söyleşide TRT İşitme Engelliler Haber Bülteni Spikeri Bahar Şahin konuğumuz oldu.

Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerimiz tarafından ilgi ile takip edilen söyleşide Bahar Şahin, işaret dili ve işitme engelliler hakkında bilgi verdi. TRT İşitme Engelliler Haber Spikeri Bahar Gökkuş Şahin, ebeveynlerinin işitme engelli olduğunu ifade ederek mesleğe başlama hikâyesini anlattı. İşitme engellilerin dünyasına ve kültürüne dair birçok bilgi aktaran Bahar Şahin, doğru yerden bakıldığında ve anlaşmak istenildiğinde hayatta hiçbir engelin olmayacağını söyledi.

Söyleşinin ardından, Üniversitemiz Engelsiz Öğrenci Birim Koordinatörlüğü rehberliğinde kurulan Engelsiz Müzik Kütüphanesinin 1. yılı kutlaması gerçekleşti. Üniversitemiz Engelsiz Müzik Kütüphanesi, görmeyen öğrenciler için sesli her türlü kaynak ve donanım ihtiyacına cevap verebilmek üzere çalışmalarını yürütüyor.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Biltevt2022: Uluslararası Engelsiz Bilişim 2022 Kongresinde ‘Engelsiz Eğitim’ dalında ödül sahibi olan kütüphanemizin web sayfasına ve tanıtım filmlerine aşağıdaki bağlantılardan erişilebilmektedir.

 Engelsiz Müzik Kütüphanesi
  Engelsiz Müzik Kütüphanesi Tanıtım Filmi (Kısa Versiyon)
 Engelsiz Müzik Kütüphanesi Tanıtım Filmi (Uzun Versiyon)

Fotoğraf Galerisi