Üniversitemiz Engelsiz Müzik ve Görsel Sanatlar Öğrenci Topluluğu Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü’ne Ziyaret Düzenledi

Üniversitemiz Engelsiz Müzik ve Görsel Sanatlar Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile işbirliği içerisinde çalışmak amacıyla kurulan, Engelsiz Müzik ve Görsel Sanatlar Öğrenci Topluluğu Lisans öğrencileri üyelerinden oluşan bir grup misyonları ile örtüşen bir gezi düzenlediler.

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın destekleri ile danışmanlığını Doç. Dr. Bilgehan EREN’in, başkanlığını ise Müzik Eğitimi 2. Sınıf Lisans Öğrencisi Lütfi ÇETİN’in yaptığı Engelsiz Müzik ve Görsel Sanatlar Öğrenci Topluluğu, 13 üyesi ile Eskişehir Gezisini gerçekleştirdi.

Anadolu Üniversitesi Engelsiz Müzik ve Görsel Sanatlar Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile işbirliği içinde çalışmalarını yürüten topluluk, 20 Mayıs 2022 Cuma günü Eskişehir Anadolu Üniversitesi giriş kapısında, kendilerine atanmış rehberler tarafından karşılanarak, kampüs içerisinde tanıtım amaçlı küçük bir tur gerçekleştirdiler.

Tanıtım turunun ardından, Üniversitemiz Engelsiz Müzik ve Görsel Sanatlar Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Danışma Kurulu üyesi de olan Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayten DÜZKANTAR tarafından karşılanan topluluk üyeleri, yine rehber eşliğinde Engelliler Araştırma Enstitüsü ve Engelliler Entegre Yüksekokulu’nu gezdi. Topluluk üyeleri daha sonra konferans salonunda enstitünün değerli hocalarının hazırladığı sunumu ve örnek ders videolarını izlediler.

Topluluk üyelerinin her birine, üniversiteden ayrılışları sırasında birer Atatürk Takvimi hediye edildi. Üniversite gezisi sonrası öğrenci topluluğu, danışman öğretim üyesi rehberliğinde önce Yılmaz Büyükerşen Balmumu Müzesi’ni, ardından Tarihi Odunpazarı Evleri’ni ve Köprübaşı’nı son olarak da Sazova Parkını gezerek geziyi tamamladılar.

Fotoğraf Galerisi