Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sn. Mahinur Özdemir Göktaş’ın Katılımı ile Üniversitemiz Ev Sahipliğinde “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bilim Kurulu Komisyonları Toplantısı” Düzenlendi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sn. Mahinur Özdemir Göktaş’ın katılımı ile Üniversitemiz ev sahipliğinde “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bilim Kurulu Komisyonları Toplantısı” düzenlendi.

Toplantıya bilim kurulu üyesi Rektörümüz Sn. Prof. Dr. Erhan Özden ve farklı üniversitelerden rektörler ile akademisyenler de katıldı. Rektörümüz toplantıda yaptığı konuşmada; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı rehberliğinde, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi olarak sanatın iyileştirici gücünün bilinciyle çocuk, genç, yaşlı, engelli ve kadınlara yönelik birtakım çalışmalar yürütüldüğünü ifade etti.

Farklı alanlardan yetkin bilim insanlarının katılımıyla iki gün boyunca devam edecek olan toplantılarda, Bilim Kurulu bünyesinde oluşturulan ‘Aile ve Toplum’, ‘Çocuk’, ‘Kadının Güçlendirilmesi’ ile ‘Engelli ve Yaşlı’ komisyonlarının önemi üzerinde duruldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sn. Mahinur Özdemir Göktaş yaptığı konuşmada, bu komisyonların kendi alanlarında önemli çalışmalar ortaya koyacağına inandığını belirtti.

 

Fotoğraf Galerisi