Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Sevinç Köseoğlu Ulubatlı’nın Seramik Çalışması Uluslararası Sanat Bienalinde En İyi Eserler Kategorisine Seçildi

Üniversitemiz Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi Görsel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğretim üyesi, seramik sanatçısı Doç. Sevinç Köseoğlu Ulubatlı’nın “Save The Future” isimli seramik çalışması Uluslararası Sanat Bienalinde Seramik alanında ödül almaya değer gösterilen En İyi Eserler arasına seçildi.

Bu yıl Romanya’da beşincisi düzenlenen “BIAMT-2022 International Biennial of Miniature Arts Timisoara-Romania’da seramik alanında ödül almaya değer gösterilen Doç. Sevinç Köseoğlu Ulubatlı, “Save The Future” isimli eserinde doğanın yeniden doğuşunu temsil eden “tohum” kavramı ile doğanın insan tarafından yok edilmesini sorgulayarak toplumsal farkındalık yaratmaya çalışıyor.

“Save The Future” isimli çalışmada sanatçının kaygısı, çorak ve bitkin bir dünyadan yeniden başlamayı insanlığa önermektir. Çalışmanın kaidesi, metal endüstrisi için doğal yaşam alanlarının insan eliyle tahrip edildiği bir maden sahasından çıkarılan doğal bir taştan oluşmaktadır. Kilden yapılan elma, dünya için yeni bir başlangıcın gerekli olduğunu sembolik olarak temsil etmektedir.

Doç. Sevinç Köseoğlu Ulubatlı hocamızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Fotoğraf Galerisi