‘Yunus Dilinden’ Manisa’da Sanatseverlerle Buluştu

‘YUNUS DİLİNDEN’ MANİSA’DA SANATSEVERLERLE BULUŞTU

Üniversitemiz Rektörü Prof. Erol Parlak yönetiminde hayata geçirilen uluslararası çapta yankı bulan ‘Yunus Dilinden’ projesi Manisa’da izleyicilerle buluştu.

Üniversitemiz ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliğinde gerçekleşen etkinlik 30 Ekim 2021 Cumartesi günü saat 19.30’da Yunusemre Belediyesi Millet Çarşısı etkinlik salonunda sanatseverlerle buluştu.

2021 yılı “Yunus Emre ve Türkçe Yılı ilan edilmişti

Vefatının 700. Yılında 2021 yılının “Yunus Emre ve Türkçe Yılı (Bizim Yunus)” olarak kabul edilmesi nedeniyle düzenlenen projede ilahiler, dans koreografileri, şiir ve görsel sunumların olduğu bir program sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Rektörümüz Prof. Erol Parlak’ın yönetiminde gerçekleştirilen etkinlikte, Parlak’a 20 kişilik bir saz ve solist heyetinin yanı sıra 15 kişilik dans ekibi eşlik etti.

Yaklaşık 3 yıllık bir çalışmanın ürünü olan ve aralarında dramaturjik öğelerin, şiirsel aktarımlarının da yer aldığı ‘Yunus Dilinden’ projesi izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

‘Yunus Dilinden’ farklı illerinde sahnelenerek uluslararası çapta yankı uyandırdı

Daha önce Türkiye’nin farklı illerinde sahnelenerek büyük beğeni toplayan projede Yunus Emre’nin hayatı ve eserleri, çok yönlü bir kültür-sanat projesiyle hayat buldu. Etkinlik Yunus Emre’yi anlatmanın yanında onun dilinde hayat bulan Anadolu ruhunu, irfanını ve kültürel derinliğini de ortaya koymayı hedefledi.