Masa Tenisi Turnuvası

19-25 Aralık 2019 tarihleri arasında ” Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi 1. Masa Tenisi Turnuvası “ düzenlenecektir.

Turnuvaya katılmak isteyen öğrenci ve personellerimizin, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının Müzik Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi zemin katında bulunan ofisine 12 – 18 Aralık 2019 tarihleri arasında müracaat yapabilir.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi 1. Masa Tenisi Turnuvası

YARIŞMA ADI Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi 1. Masa Tenisi Turnuvası
BAŞVURU TARİHİ 12 – 18 Aralık 2019 Saat 14:00
BAŞVURU YERİ Sağ. Kül. Ve Spor Daire Başkanlığı Bürosu (Müzik Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Zemin Kat )
MÜSABAKA TARİHİ 19 – 25 Aralık 2019
MÜSABAKA SAATİ 12:00 – 14:00 Arası
MÜSABAKA YERİ Merkez Kafeterya ( Yemekhane Zemin Katı )
ORGANİZASYON Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı
GENEL TALİMAT:

1. Turnuvaya katılacakların kimlik fotokopileri ve müsabakaya katılanlar tarafından kendi el yazıları ile yazılmış, “ Sağlık yönünden beden eğitimi ve spor yapmama engel bir halimin bulunmadığını beyan ederim “ yazılı beyanı en geç 18/12/2019 tarihine kadar Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına teslim edilecektir. Kimlik fotokopilerini teslim etmeyenler müsabakalara alınmayacaktır.
2. Turnuvaya katılımda sayı sınırlaması olmayacak.
4. Müsabakalar Personel ( Akademik- İdari ) ve öğrenciler ( Bay – Bayan ) şeklinde düzenlenecektir.
6. Müsabakaların Yöntemi: Müsabakalar eleme usulünde yapılacaktır.
7. Turnuvanın sonucunda Öğrenci kategorisinde 1.olanla personel kategorisinde 1.olan arasında Üniversite 1.ni belirleyecek final müsabakası yapılacaktır.
8. Turnuvada, dereceye giren sporculara madalya verilecektir.
9. Ödül töreni: Sporcuların madalyaları Final müsabakalarının bitiminde verilecektir.

1. KATILIM:

1.1. Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğrencileri, Akademik ve İdari Personeli katılabilirler.

2. BİREYSEL KARŞILAŞMALAR:

2.1. Öğrenciler, akademik ve idari personel olmak üzere 2 turnuva düzenlenecektir. Her iki turnuva bayanlar ve erkekler olmak üzere iki kategoride gerçekleşecektir. 2.2. Kura çekimi 18 Aralık 2019 Çarşamba günü saat 15:00 de yapılacaktır.

3. MASA TENİSİ OYUN KURALLARI:

3.1. Turnuvada TMTF oyun kuralları geçerlidir.
3.2. Müsabakalar kazanılmış üç set üzerinden sonuçlanır. ( Bir set, her iki oyuncu 10 sayıya ulaşmamış olmak koşulu ile ilk önce 11 sayıya ulaşan oyuncu tarafından kazanılır. Her iki oyuncu 10’ar sayıya ulaşmaları halinde, seti ilk önce iki sayılık bir üstünlüğe ulaşan oyuncu kazanır.)
3.3. Sporcular, karşılaşma saatinden sonraki 10 dakika içinde hazır bulunmazsa turnuva dışı bırakılır. 3.4. Müsabakalar Yürütme Kurulu tarafından değiştirilmedikçe belirtilen saatte başlar.
3.5. Sporcu ahlakına ve davranışlarına uygun olmayan herhangi bir nedenden dolayı oyundan ihraç edilmiş veya müsabaka sonundaki hakaretleri ve aykırı davranışları Yürütme Kurulu raporunda belirtilmiş ise o oyuncu ilgili birimine bildirmek suretiyle, hakkında soruşturma açılması sağlanacaktır.
3.6. Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi 1.Masa Tenisi Turnuvası’na katılan tüm sporcular bu talimatı okumuş ve kabul etmiş olarak değerlendirilir.