2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Kapsamında ‘Müzik ve Otizm’ Çevrimiçi Söyleşi ve Müzik Dinletisi

“MÜZİK VE OTİZM”

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında “Müzik ve Otizm” başlıklı çevrimiçi programımıza programın moderatörlüğünü de gerçekleştiren, otizmli çocuklarla müziğin eğitsel ve terapötik kullanımı konusunda uzman Üniversitemiz Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilgehan EREN’in konuşması ile başlayacağız.

Ardından Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü öğretim üyesi Doç. Dr. Ayten DÜZKANTAR ile “OSB ve Müzik” başlıklı konuşmasında otizmin sanatla ve müzikle ilişkisi üzerine söyleşimizi gerçekleştireceğiz.

Programımızı, yıllardır otizmli çocuklarla çalışan Müzik Öğretmeni ve Orff Eğitmeni Nilay BECEREN ile “Otizmli Çocuklarla Müzikal Deneyimler” başlığı altında meslek hayatında otizmli çocuklarla karşılaşma süreci, onlara öğrettikleri, onlardan öğrendikleri ve deneyimleri üzerine sohbet ile sürdüreceğiz.

Programın hem ev sahibi hem de en önemli konuğu olarak kendisi de otizmli olan ve üniversitemizde piyano öğretim görevlisi olarak görev yapan Buğra ÇANKIR bizlere programın başında ve sonunda seslendireceği Osmanlı Sarayı tarafından piyano düzenlemeleri yapılan 3 eser ile harika bir müzik ziyafeti sunacak.

ETKİNLİK TARİHİ VE SAATİ

Tarih: 02 Nisan 2021

Saat: 14:00

ZOOM BAĞLANTI BİLGİLERİ

Meeting ID: 979 5369 0087

Passcode: 305888