2020-2021 Öğretim Yılı Türk Eğitim Vakfı Eğitim (Üniversite) Bursu

Türk Eğitim Vakfı, her yıl olduğu gibi maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere burs vermektedir.

Türk Eğitim Vakfı, 2020-2021 öğretim yılı için fakülte/yüksekokul öğrencilerimize (..1..) burs kontenjanı ayırmıştır. Öğrencilerimizin Türk Eğitim Vakfı burslarından yararlanabilmesi için;

• Burs başvuru tarihleri 28 Eylül-18 Ekim olup bu amaçla http://burs.tev.org.tr/ web adresinde başvuru formları yayımlanmaya başlamıştır.

• Başvuru süresinin bitmesinin ardından Türk Eğitim Vakfı tarafından ön eleme yapılacaktır. Ön elemeyi geçerek mülakata katılmaya hak kazanan öğrencilere aşamalarla ilgili SMS veya e-posta ile bilgilendirme yapılacak; dosyalarını hangi adrese göndermeleri gerektiği de bildirilecektir. (Üniverstelerde evrak teslimi yapılmayacaktır.)

• Seçime katılacak yetkili kişilerle birlikte oluşacak TEV Burs Komisyonunda aday öğrencilerimiz; evraklarıyla birlikte belirlenen tarihte yapılacak mülakatla değerlendirilecektir.

• Mülakatta adayların maddi desteğe ihtiyaç ve başarı durumları göz önünde bulundurularak, ayrılan kontenjan kadar asil ve yedek aday seçilecektir.

• Mülakatların akabinde burs için seçilen üniversitemiz öğrencilerinin asil ve yedek listesini içeren tutanaklar komisyon üyeleri tarafından imzalanması için üniversitemize ulaştırılacak ve bu işlemin ardından seçilen şartları sağlayan öğrencilerin bursları bağlanacaktır.