Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi
2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı ERASMUS+ Staj Hareketliliği Sonuçları
(2020-2023 Proje Dönemi-2020-1-TR01-KA103-081190)

07.03.2022-21.03.2022 tarihleri arasında http:portal.ua.gov.tr üzerinden başvuruları tamamlanmış olan Erasmus+ Staj hareketliliği sonuçlarına ( 25 Mart 2022 İngilizce Sınav Sonuçları ile birlikte) listeden ulaşılabilir. Listeye aşağıda yer alan “Ek Belgeler” kısmından ulaşabilirsiniz.

Yerleştirme ile detaylar ve genel bilgiler için Staj Bilgilendirme Sonuç Belgesi incelenebilir. Belgeye aşağıda yer alan “Ek Belgeler” kısmından ulaşabilirsiniz.

Üniversitemize tahsis edilmiş olan toplam hibe miktarına göre maksimum 3 ay süre ile olmak üzere 7 öğrencimiz Erasmus+ Staj faaliyeti için hibe almaya hak kazanmıştır. Başvuran sayıları ve başvuran öğrencilerimizin eğitim seviyeleri göz önüne alınarak 4 Lisans, 2 Yüksek Lisans ve 1 Doktora seviyesinde hibe dağıtımı yapılmıştır.

Asil olarak hibeli olan öğrencilerimizden vazgeçenler olduğunda; yedek listedeki öğrencilerimize hibe sırası gelebilecektir. Erasmus+ Staj programından hibesiz olarak yararlanmak da mümkündür.

Erasmus+ Staj kapsamında hibe almaya hak kazanan öğrencilerin nihai kararlarını 30.04.2022 tarihine kadar MGU Dış İlişkiler Ofisi’ne bildirmeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra programdan vazgeçen öğrencilerin bir sonraki başvurularında -10 puan kesinti yapılacaktır. Hibe almaya hak kazanan öğrencilerin yine bu tarihe kadar staj yapılacak kurumdan alınacak olan bir kabul mektubu sunmaları beklenmektedir.

Staj faaliyeti kapsamında gitmeden önce teslim edilmesi gereken belgeler:

1.Kabul Mektubu
2. Staj için Öğrenim Anlaşması- Before the Mobility
3. Staj Hibe Sözleşmesi (Ziraat Bankası Oran Şubesi’nden EURO IBAN hesabı açtırılmalıdır)
4. Kaza, Sağlık ve Mesuliyet Sigortaları
5. Vize
6. OLS (Online Linguistic Support)- Gidiş

Staj faaliyeti kapsamında döndükten sonra teslim edilmesi gereken belgeler:

1. Katılım sertifikası
2. Staj Öğrenim Anlaşması- After the Mobility
3. Gidiş-dönüş uçak biletleri
4. European Participant Survey
5. OLS- Dönüş

Ek Belgeler:

2021-2022 ERASMUS+ Staj Hareketliliği Sonuçları

ERASMUS+ Staj Bilgilendirme Sonuç Belgesi