Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü
Resim Yarışması Başvurusu

Türkiye’nin köklü üniversitelerinden biri olan “Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi”, “Talens” firmasının katkılarıyla, ülkemizdeki üniversitelerde öğrenim gören genç sanatçı adaylarını destekleyerek özendirmek, yeni ürünler ortaya koymalarını sağlamak ve Çağdaş Türk Sanatına katkıda bulunmak amacıyla “1. Üniversite Öğrencileri İçin Resim Yarışması” düzenlemektedir.

Evrensel boyutta bilgi üreten kurumlar olan üniversiteler, ülkenin sosyal ve kültürel birikimine de katkı yaparlar. Bu bağlamda Çağdaş Türk Sanatını oluşturan genç sanatçı adaylarını yeni eserler ortaya koymaları konusunda teşvik etmek, özendirmek ve bu eserlerin sergilenerek daha geniş kitlelerle buluşmasını sağlayacak imkanlar yaratmak önem taşımaktadır. Üretilen her bir eser, sergileme ve ödül ortaya Türk Sanat Hayatı’na yeni sanatçılar kazandıracaktır. Dolayısı ile siz değerli meslektaşlarımızın, söz konusu yarışmanın duyurusunu yaparak ve öğrencilerinizi katılım konusunda teşvik ederek destek verebileceğinizi ümit ediyoruz.

Yarışmaya 16 Nisan 2021 Cuma günü saat:23.59’a kadar internet üzerinden müracaat edilebilir. Başarı ödülü ile mansiyon ödülü alan ve sergilenmeye değer görülen eserler, BAİBÜ Sergi Salonunda 10-13 Mayıs 2021 tarihlerinden itibaren sergilenecektir. Sergi açılış tarihi 10-13 Mayıs 2021 İzzet Baysal Şükran Günleri Bilim Kültür Sanat ve Turizm Festivali kapsamında Bolu Kent Konseyi ve Üniversitemiz tarafından belirlenecektir. Yarışmaya ilişkin detaylı bilgilere www.baiburesi@ibu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

1. Üniversite Öğrencileri için Resim Yarışması Şartnamesi için Tıklayınız.