Brıtısh Councıl Türkiye Yetkilileri Yaratıcı İş Birliği Projesi Kapsamında Rektörümüzü Ziyaret Etti

British Council Türkiye Ülke Direktörü Gill Caldicott ve British Couincil Sanat Direktörü Esra Aysun “British Couincil Yaratıcı İşbirlikleri” projemiz kapsamında Üniversitemizi ziyaret etti. Ziyaret kapsamında yetkililer var olan işbirliğimiz ve gelecekteki işbirliklerimiz hakkında Rektörümüz Prof. Dr Erhan Özden ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Zafer Kurtaslan ile görüşmelerde bulundu.

Birleşik Krallık ve dünyadaki diğer ülkeler arasında bağlantı, anlayış ve güven kurarak barışı ve refahı desteklemeyi amaçlayan British Couincil, 1940 yılından bu yana Türkiye’de faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürüyor.

Ankara ve İstanbul’da bulunan ofisleri, ortakları ve dijital platformlar aracılığıyla Türkiye’nin her köşesinden insanlara ulaşmayı amaçlayan British Council’ın, Birleşik Krallık’taki yaratıcı oluşumlar ile Türkiye’deki kültür ve sanat kuruluşları arasında “Yaratıcı İş Birliği” projelerini geliştirmek üzere başlattığı hibe çağrısına başvuru yapan Üniversitemiz başvuru yapan 65 kurum arasından 21’e girerek hibe almaya hak kazandı.

Desteklenmeye hak kazanan projemizin amacı otizmli bireylerin müzik aracılığıyla toplum ve aileleri ile iletişim ve sosyal becerilerini geliştirmek ve toplumdaki diğer bireyler ile kaynaşmalarını sağlamaktır. Bu kapsamda Türkiye ve Birleşik Krallık’ta otizm ve müzik konusunda çalışan akademisyenler, müzik eğitimcileri ve otizmli bireylerin ailelerin katılımı ile çevrimiçi bir çalıştay ve 2 Nisan 2023 Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde 2 gün sürecek ve otizmli müzisyenlerin de yer alacağı bir müzik festivali düzenlenmesi planlanmaktadır.

Bu kapsamda British Council Türkiye Ülke Direktörü Gill Caldicott ve British Couincil Sanat Direktörü Esra Aysun projemiz kapsamında üniversitemizi ziyaret ederek var olan projemizin detayları ve gelecekteki işbirliklerimiz hakkında Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden ve Rektör yardımcımız Prof. Dr. Zafer Kurtaslan ile görüşmelerde bulunmuşlardır.

Fotoğraf Galerisi