Check Mate (Şah Mat) Projesi Etkinliği

Youthorama (Yunanistan), Engelli Vakfı ve Üniversitemiz işbirliği ile yürütülen E + Sport “ Check Mate (Şah Mat) ” AB Projesi kapsamında hazırlanan materyallere aşağıdaki dosyadan ulaşılabilir. Etkinlik kapsamında görme engelli olan ve olmayan 5-18 yaş arası çocuklar bir araya gelerek görme engelliler için özel geliştirilmiş satranç tahtalarında oyun oynayacaklardır.

Proje kapsamında 12 Temmuz 2024 tarihinde geniş bir katılım ile bir etkinlik gerçekleştirilecektir. Etkinliğe ait yer ve detaylar daha sonra ilan edilecektir. Bu büyük etkinliğe herkesi davet ediyor ve sizleri kapsayıcılık için “Şah Mat” demeye bekliyoruz.

 

The materials prepared within the scope of the E + Sport “Check Mate” EU Project, carried out in cooperation with Youthorama (Greece), the Disabled Foundation and our University, can be accessed from the file below. As part of the event, children between the ages of 5-18, with and without visual impairments, will come together and play on chess boards specially developed for the visually impaired. Within the scope of the project, an event with a wide participation will be held on July 12, 2024. The location and details of the event will be announced later. We invite everyone to this great event and expect you to say “Check Mate” for inclusiveness.

Promo Video:

Mentor Eğitimi Resim Galerisi