Doç. Sevinç Köseoğlu Ulubatlı Hocamız Başarı Ödülüne Layık Görüldü

Cumhuriyetimizin 100. Yılına ithafen Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen, ülkemizin en prestijli ve en uzun soluklu sanat yarışması olan, 76. Devlet Resim ve Heykel Yarışmasında, Seramik kategorisinde “UMUDA YOLCULUK” isimli seramik çalışması ile Başarı Ödülü’ne Üniversitemiz Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi, Görsel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Sevinç KÖSEOĞLU ULUBATLI hocamız layık görülmüştür.

Hocamızı tebrik eder, başarıları ile öğrencilerimize ışık olacağı nice ödüller dileriz.

UMUDA YOLCULUK, 2019, Seramik, Raku Pişirimi
Doç. Sevinç KÖSEOĞLU ULUBATLI;

İnsanın doğayı yok ettiği bir dünya anlayışını sorguladığı son dönem çalışmalarında, doğanın yeniden doğumu için tohum kavramını irdelemektedir. Temsili “tohum” kavramı ile doğanın insan tarafından yok edilmesini sorgulayarak toplumsal farkındalık yaratmaya çalıştığı çalışmaları ile çorak ve bitkin bir dünyadan yeniden başlamayı insanlığa önermekte olup, doğal yaşam alanlarının insan eliyle tahrip edildiği dünya için, yeni bir başlangıcın gerekli olduğunu sembolik olarak kullandığı tohumlardan oluşan seramik enstalasyon çalışmalarını izleyiciye sunmaktadır.
Umuda Yolculuk isimli çalışmasında; insanların doğayı cezalandırmak istercesine, ona karşı işlediği bütün suçlara rağmen, doğa tıpkı Pandora’nın kutusundaki kaybolmayan umut gibi çareyi bizzat kendi bünyesinde taşımaktadır. Eski bir yük vagonuna doluşmuş tohumlar umut dolu bir yolculuğa çıkmıştır. Tıpkı ilkbaharın gelişi ile doğanın yeniden canlanışındaki sevinç gibi heyecanla insanların kalbine ulaşmaya çalışacaklardır.

Doç. Sevinç KÖSEOĞLU ULUBATLI

Doç. Sevinç KÖSEOĞLU ULUBATLI

Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi
Görsel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı

Fotoğraf Galerisi