Engelsiz Müzik Kütüphanesi Birimimize “Eğitimde Erişilebilirlik Ödülü”

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, kurulduğu günden bu güne ilklere imza atan Engelsiz Müzik Kütüphanesi Birimimizi tebrik etti.

Geçtiğimiz haftalarda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Biltevt2022: Uluslararası Engelsiz Bilişim 2022 Kongresinde ‘Eğitimde Erişilebilirlik Ödülü’ kazanan Engelsiz Müzik Kütüphanesi Birimimiz Türkiye’de bir üniversite bünyesinde görmeyen bireylere hizmet vermek üzere kurulan ilk müzik kütüphanesi olma özelliğini taşıyor.

Rektör yardımcımız Prof. Dr. Zafer Kurtaslan, Engelsiz Öğrenci Birimi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gülbahar Urhan, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkan V. Erdoğan Gündoğdu, birim personeli Ali Caner Alpaslan ve kütüphane personeli Hüseyin Batar’ın katıldığı görüşmede Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden ödül dolayısı ile ekibe tebriklerini iletti.

Görüşmede Urhan, kabartma nota üretiminin nasıl yapıldığını, birimin üniversitemizde eğitim alan görmeyen öğrenciler için sağlayacağı faydaları ve birim içerisinde gelecekte yapılması planlanan faaliyetleri anlattı.

Ankara MGÜ Engelsiz Müzik Kütüphanesi Birimimiz emk.mgu.edu.tr adresinde hizmet vermektedir.

Fotoğraf Galerisi