Geleneksel Türk Sanatları Karma Sergisi Sanatseverle Buluştu

Üniversitemiz Müzik ve Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu bünyesinde bu yıl ilk öğrencilerini alacak olan Geleneksel El Sanatları Programı tarafından düzenlenen Geleneksel Türk Sanatları Karma Sergisi açılışı çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

13 sanatçının 47 eserinin yer aldığı Serginin açılış konuşmalarını gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Türkiye’nin yaşayan hazinesinin en önemli kurumlarından biri olarak Üniversitemizde açılan serginin önemine değinerek; “Üniversitemizin vizyon olarak geçmişi gelecekle buluşturan bir merkezde yer almasından dolayı teknolojik gelişmelerin de takibiyle geleneksel sanatlarda öğrencilerimizin perspektiflerini ne kadar geliştirebileceklerini ve hayata ne kadar farklı bir gözden bakabileceklerini görmemiz açısından bu sergilerdeki eserlerin bizler için önemi büyük” şeklinde konuştu.

Hat, tezhip, minyatür, nakış, çini ve seramik sanatlarının geçmişten günümüze aktarılmış bir hazine ve bilgi birikimi olduğunu ifade eden Özden, bu sanatların geçmişteki ecdadımızın estetik olarak hayata bakış açısını görmemiz açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından sergideki çalışmaları inceleyen Rektör Özden ziyaret sonrası sergide eserleri yer alan sanatçılara teşekkür belgesi takdim etti.

Üniversitemiz Sanat Galerisinde düzenlenen Geleneksel Türk Sanatları Karma Sergisi 2 Eylül 2022 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.