İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Sivil Savunma Eğitimi ve Tatbikatları Programı Düzenledi

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi afet ve acil durumlarda bilinci artırmak adına sivil savunma eğitimi ve tatbikatları programını gerçekleştirdi.

Toplum bilincini artırmak adına birçok eğitim ve etkinliğe imza atan Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi bu kez de sivil savunma eğitimi ve tatbikatları programı ile personelini bilgilendirdi.

Üniversitenin İdari Mali İşler Dairesi Başkanlığı tarafından “Hayatta Kal Hayatta Tut” sloganı ile düzenlenen etkinlik, eğitimler ile başladı. Eğitimlerde, Afet farkındalık eğitimi, ilk ve acil yardım, doğa arama kurtarma, yangın, hayatta kalma, temel yaşam gibi başlıklarda programlar düzenlendi.

Katılımın oldukça yoğun olduğu eğitimlerde uzman personel, afet ve acil durumlarda yapılacaklar ile ilgili katılımcıları uygulamalı olarak bilgilendirdi.

Teorik eğitimin ardından ise tatbikatlara geçildi. Üniversitenin birçok noktasında düzenlenen tatbikatlar nefes kesen görüntülere sahne oldu. Yangın tatbikatından afet anında halatla iniş eğitimlerine kadar birçok tatbikat üniversite öğrencileri ve personelin katılımı ile gerçekleşti.

Fotoğraf Galerisi