Jürili Geleneksel Türk Sanatları “Tını” Sergisi Sanatseverlerle Buluştu

Üniversitemiz Müzik ve Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Programı tarafından düzenlenen Jürili Geleneksel Türk Sanatları “Tını” Sergisi sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

İlki geçtiğimiz yıl Jürili Geleneksel Türk Sanatları Sergisi “Vuslat” başlığıyla gerçekleştirilen sergide, bu yıl da Türkiye’nin farklı yerlerinden sanatçı ve akademisyenlerin çalışmaları yer aldı.

Tını temalı sergide geleneksel Türk sanatlarından çini, hat, tezhip, minyatür, eski kumaş desenleri, halı-kilim ve dokuma alanlarında eserler beğeniye sunuldu. 79 eserin başvurduğu sergide, 18 akademisyenden oluşan jüri tarafından 54 eser sergilenmeye değer bulundu.

Türkiye’nin farklı yerlerinden sanatçı ve akademisyenlerin çalışmalarının yer aldığı sergi sanatseverlerden tam not aldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden’in katılımıyla Üniversitemiz Sanat Galerisi’nde gerçekleşen sergide, 54 sanatçının eseri yer aldı. Serginin açılışında, Rektör Prof. Dr. Özden ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Abdulkerim Turkaya birer konuşma yaparak, sanatçıları tebrik etti.

Jürili Geleneksel Türk Sanatları “Tını” Sergisi, 11 Kasım Cuma gününe kadar Üniversitemiz Sanat Galerisi’nde ziyarete açık olacak.

Fotoğraf Galerisi