Kuruluşunun ve Eğitime Başlamasının 95. Yılında Musiki Muallim Mektebi Çalıştayı

Türkiye’de müzik eğitiminin dünü, bugünü ve yarını, üniversitemiz ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği çalıştayda ele alındı.

Ankara’daki Tarihi Musiki Muallim Mektebi’nde düzenlenen çalıştay, müzik eğitimi alanındaki önemli isimleri bir araya getirdi.

Çalıştayın açılış konuşmalarını Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Rektörümüz Prof. Erol Parlak ve Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından üniversitemizin değerli öğretim üyelerinin gerçekleştirdiği dinleti büyük beğeni aldı.

“Kuruluşunun ve Eğitime Başlamasının 95. Yılında Musiki Muallim Mektebi Çalıştayı: Türkiye’de Müzik Eğitiminin, Dünü-Bugünü-Yarını” adlı toplantıda, yaklaşık yüz yıldır süregelen anlayışla Türkiye’nin müzik eğitimi alanındaki durumu değerlendirildi.

Rektörümüz Prof. Erol Parlak’ın yönettiği açılış paneline, konuşmacı olarak, emekli Profesörler Muammer Sun ve Ali Uçan’ın yanı sıra, Ankara Üniversitesi’nden Prof. Dr. İsmail Güven ile Kastamonu Üniversitesi’nden Doç. Dr. Selman Tunay Kamer katıldı.

Çalıştayın diğer oturumlarında ise geçmişten günümüze müzik eğitimi ve müzik öğretmenliği ile 2023 eğitim vizyonu ve küreselleşme çerçevesinde müzik eğitiminin geleceği, ayrıntılarıyla ele alındı.

Üniversitemiz ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen çalıştay, müzik eğitiminin geçmişine, bugünü ve geleceğine ışık tuttu.

Fotoğraf Galerisi