Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Kütahya’da Düzenlenen 13. Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu’na Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Kütahya’da bu yıl 13.’sü düzenlenen Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu’na katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümünde, Müzik Performansının Kurumsal Art Alanı teması ile düzenlenen sempozyumda Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, açılış konuşmalarını gerçekleştirdi. Böylesine anlamlı bir sempozyumun kültürel değerlerimizi yaşatma konusunda çok kıymetli olduğunu ifade ederek sempozyumda emeği geçenlere teşekkürlerini ileten Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden’e konuşmalarının ardından günün anısına hediye takdimi gerçekleşti.

Sempozyumda ayrıca; Aşık Yoksul Derviş, Kütahya Güzel Sanatlar Derneği Başkanı Mustafa Kemal Altınsoy, Hisarlı Ahmet’in oğlu TRT Sanatçısı Mustafa Hisarlı, Sempozyum Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Türev Berki, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin ve Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı da günün anlam ve önemi hakkında konuşma yaparak, emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Sempozyum açılışı Mehmet Sevim, Oğuzhan Kavukçu ve Mehmet Özdemir’in verdiği konserlerle devam etti. Birçok sanatçı, sanatsever ve akademisyeni bir araya getirecek olan sempozyumun açılış töreni, Kütahya Güzel Sanatlar Derneği üyelerinin hazırladığı serginin gezilmesiyle sona erdi.

Fotoğraf Galerisi