Rektörümüz Prof. Dr. Erhan ÖZDEN Üniversitemiz Tiyatro Topluluğu İle Buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Ege Üniversitesi Tiyatro Festivali’nden dönen Üniversitemiz Tiyatro Topluluğu ile buluşarak yeni dönem faaliyetleri ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Danışmanlığını Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Çelebi’nin yaptığı Üniversitemiz Tiyatro Topluluğu bu yıl 25.si düzenlenen Ege Üniversite Tiyatro Festivaline 1-11 Haziran 2023 tarihleri arasında “Salak Oğlum” isimli orta oyunu ile katıldı. Müziğin, dansın ve eğlencenin tiyatro sahnesinde buluştuğu orta oyununda topluluğumuz, Ege Üniversitesi’nde coşkuyla karşılandı.

Ayakta alkışlanan oyun sonrasında fuaye alan topluluğumuz, tiyatronun kurumsal boyutu, reji çalışmaları ve atölye uygulamalarına yönelik fikir alışverişlerinde bulunarak tiyatroya dair deneyimlerini paylaştı.

İki üniversite arasında kurulan sanat köprüsüne çalışmalarıyla katkıda bulunan tiyatro topluluğumuz festival dönüşü Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden ile buluştu. Topluluk danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Çelebi’nin de bulunduğu görüşmede festivalde gerçekleştirilen çalışmalar ve deneyimler aktarıldı. Rektörümüz topluluk çalışmalarından dolayı öğrencilerimizi ve danışman hocalarımızı tebrik ederek, teşekkürlerini iletti. Tiyatro Topluluğumuzun 2023-2024 Akademik Dönem çalışmaları ile ilgili bilgi alışverişinin de yapıldığı toplantı, günün anısına fotoğraf çekimi gerçekleşmesi ile sonra erdi.

Fotoğraf Galerisi