Üniversitemiz Öğrencilerinin İlk Üç İsimli Yağlıboya Sergisi Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden’in Katılımıyla Sanatseverle Buluştu

Üniversitemiz Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi Görsel Sanatlar Eğitimi Bölümü üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinin Dr. Öğr. Üyesi Sevin Yanbeyi Beşer koordinatörlüğünde gerçekleştirdiği “İlk Üç” isimli yağlıboya sergisi Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Zafer Kurtaslan’ın katılımlarıyla sanatseverlerle buluştu.

Üniversitemiz Sanat Galerisinde serginin açılışını gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, sanatın gücünün günlük yaşamlarımızda, rutinlerimizde her zaman karşımıza çıktığını ve insanları iyileştirdiğini ifade ederek: “Üniversitemiz hem görsel sanatlarda hem de müzik sanatında Türkiye’de çok önemli bir ivme yakaladı. Üniversitemiz Görsel Sanatlar Eğitimi Bölümü gerçekleştirdikleri çalışmalarla geleceğe yönelik önemli bir rol üstlenmektedir.” şeklinde konuştu.

2019 yılında öğrenci alımına başlayan ve 23 Mart 2020 tarihinden itibaren tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde anasanat atölye çalışmalarının bir kısmı çevrimiçi olarak gerçekleştiren Üniversitemiz Görsel Sanatlar Eğitimi Bölümü, besinci ve altıncı yarıyıl (üçüncü sınıf) ve yedinci yarıyıl (dördüncü sınıf) öğrencilerinin yapmış olduğu 50 adet yağlıboya, guaj boya ve karışık teknik ile yapılmış çalışmaların sergilendiği İlk Üç başlıklı Sergi, Anasanat Atölye hocası Dr. Ögr. Üyesi Sevinç Yanbeyi Beser tarafından düzenlendi.

İlk Üç Yağlıboya Sergisi Üniversitemiz Sanat Galerisinde 16 -30 Ocak 2023 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.

Fotoğraf Galerisi