Üniversitemiz ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden Akademik İş Birliği Protokolü

Üniversitemiz ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ‘Akademik İş Birliği Protokolü’ imzaladı.

Çok sayıda kurum ile işbirliği anlaşması bulunan üniversitemiz Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile de ortak proje ve çalışmalar yürütecek.

İki kurumun başta müzik uygulamaları olmak üzere eğitim faaliyetlerinde ortak çalışmalar yürütebilmeleri amacıyla anlaşmaya vardığı protokolün imzaları Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı tarafından atıldı.

İmza töreninde Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Barış Karaelma ile Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Konservatuar müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serbülend Arpa, Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sadettin Volkan Kopar ve Türk Müziği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Tıraşcı da yer aldı.

Protokol kapsamında taraflar; Türk müziği odaklı ortak projeler gerçekleştirebilecek, müzik alanında yapılan bilimsel çalışmalarda, bilgi, sanat ve teknoloji üretiminde, evrensel ve çağdaş gelişmeye katkıda bulunan her türlü kültürel faaliyetlerde birbirlerine destek verecek, öğrencilerin bilgi ve deneyimlerini artırmak amacıyla ortak çalışmalar yapabilecekler.

Fotoğraf Galerisi