Üniversitemiz ve Mamak Belediyesi İşbirliğinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli birlik Günü Programı Düzenlendi

Üniversitemiz ve Mamak Belediyesi işbirliğinde 5 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı düzenlendi. Programa Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ve beraberindeki heyet ile birlikte Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Barış Demirci, Genel Sekreterimiz Ünal Aydoğan ve ilçe protokolü katıldı.

15 Temmuz programının ilk durağı, Mamak 15 Temmuz Şehitler Anıtı oldu. Başta 15 Temmuz Kahramanı Ömer Halisdemir olmak üzere o gece şehit düşen vatandaşlarımız anısına 15 Temmuz Şehitler Anıtı’na karanfiller bırakıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar ile devam etti. Mamak Belediyesi Mehter Takımının sahne aldığı programda, Üniversitemiz Türk Halk Müziği Topluluğunun seslendirdiği türküler gönüllere dokundu.

15 Temmuz Şehitler Anıtı’nda düzenlenen program sonrası Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden ve beraberindeki heyet, ilçe protokolü ve vatandaşlarla birlikte meşaleler ve marşlarla Hasan Altın’ın şehit düştüğü AK Parti İlçe Teşkilatı eski binasının önüne yüründü. Yürüyüşün sonunda şehitler anısına karanfiller bırakıldı.

Fotoğraf Galerisi