Üniversitemizde Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısıyla Üniversitemizde Cumhuriyet Konseri ve Cumhuriyet’e Vefa isimli tiyatro oyunu sergilendi.

Üniversitemiz Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi ve İcra Sanatları Fakültesi tarafından düzenlenen konserde Milli Marşlarımızın yanı sıra Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi.

Prof. Dr. Ahter Destan hocamızın şefliğinde Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi Korosu ile başlayan Cumhuriyet Konseri, Doç. Dr. Canan Özgür ve Dr. Öğr. Üyesi Kenan Tatlıcı hocalarımızın Piyano ve Şan Dinletisi ile devam etti. Bu muhteşem performansların ardından Doç. Dr. Kibele Kıvılcım Çiftçi ve Öğr. Gör. Yunus Emre hocalarımızın hazırlamış olduğu İcra Sanatları Fakültemiz Türk Müziği Topluluğu sahne aldı.

Akademik-idari personelimiz ve öğrencilerimizin coşkuyla kutladığı Cumhuriyet Bayramımıza özel hazırlanan konser sonrası Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Barış Demirci ve Rektör Danışmanımız Prof. Dr. Barış Karaelma konuşma yaparak Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ayrıca Üniversitemiz Tiyatro Topluluğu tarafından Cumhuriyet’e Vefa isimli tiyatro oyunu sergilendi. Cumhuriyetin 100. Yılına ithafen Lütfü Çetin ve Enes Yılmaz’ın hazırlayıp yönettiği oyun izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Fotoğraf Galerisi